Certyfikaty energetyczne Bytom. Biały certyfikat

Oszczędność energetyczna jest bardzo ważna dla każdego budynku. Dlaczego? Przede wszystkim mniejsze zużycie energii oznacza mniejsze rachunki za wszystkie media, a poza tym ochronę środowiska naturalnego czyli zmniejszenie emisji szkodliwych czynników do atmosfery.

Co to jest biały certyfikat energetyczny?

Białe certyfikaty energetyczne bytom to ekologiczne świadectwa efektywności energetycznej, które otrzymuje się za dodatkowe inwestycje związane z obniżeniem zużycia energii w danym budynku. Nie każdy może uzyskać biały certyfikat energetyczny. Lecz nie jest to niemożliwe. Przede wszystkim należy wykazać oszczędność min 10 toe (420GJ/116MWh). Wtedy można przeprowadzić odpowiednie czynności dla danego budynku i zdobyć potrzebne świadectwo.

certyfikaty energetyczne Bytom

Budynek, który zużywa mniej energii to budynek energooszczędny, a w rezultacie zwiększa się jego wydajność, zmniejsza koszt mediów, następuje znaczna redukcja emisji gazów cieplarnianych (czyli dbamy tu o ekologię). Następuje też zdecydowane zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi związanymi z efektywnością energetyczną i wpływem na środowisko.

 

Możesz również polubić…