Certyfikaty energetyczne Kalisz. Jakie są cechy budynku energooszczędnego?

Certyfikaty energetyczne Kalisz to świadectwa energetyczne, które powinien mieć każdy budynek budowany w Kaliszu. Są to również certyfikaty wydawane dla budynków energooszczędnych.

Jakie są cechy budynku energooszczędnego?

10 zasad energooszczędnego budynku to po pierwsze zwarta bryła, prosty dach jedno- lub dwuspadowy. Największa przeszklona elewacja powinna znajdować się od południa. Najmniejsza powierzchnia elewacji od znajduje się od północy, ma ograniczoną liczbę okien. Budynek powinien być bardzo szczelny i bardzo ważna jest izolacja termiczna ścian, podłóg i dachu grubsza niż standardowo.

certyfikaty energetyczne Kalisz

Budynek taki nie może mieć balkonów, a powinien mieć zapewniony tak zwany odzysk ciepła z wywiewanego powietrza. Źródło ciepła, jakie wykorzystuje wskazany budynek – o zapewnionej jak najwyższej sprawności wraz z zaawansowaną automatyką sterującą. Samo wyposażenie domu jest bardzo istotne. Powinny to być sprzęty pobierające jak najmniej energii – pralkę, lodówkę, zmywarkę w najwyższej klasie A+++; zmywanie w zmywarce, korzystanie z LED-owych źródeł światła, obniżanie temperatury ogrzewania na noc i czas wyjazdów. Wtedy uzyskanie białego świadectwa energetyczne Kalisz nie powinno stanowi problemu.

 

Możesz również polubić…