Czym jest certyfikat energetyczny i dlaczego trzeba o nim pamiętać? Świadectwo energetyczne budynku Tychy, Mikołów

Zgodnie z obowiązującym obecnie w Polsce prawem budowlanym świadectwa energetyczne Tychy są niezbędne dla każdego budynku, który ma być legalnie dopuszczony do użytku. Warto zatem dowiedzieć się dokładnie, czym jest ten dokument i kto może go wystawić.

Świadectwo energetyczne budynku Tychy

Świadectwo energetyczne budynku Tychy to spis wszystkich informacji dotyczących instalacji elektrycznej w danym obiekcie. Dokument powinien obejmować opis jej stanu technicznego, rodzaju czy szacunkowego kosztu jej utrzymania. To właśnie miesięczne koszta energii w danym obiekcie są najtrudniejsze do oszacowania, zależą bowiem od wielu czynników, takich jak sama powierzchnia budynku.

świadectwa energetyczne Mikołów

W roku 2009 weszło w życie prawo które jasno określa, że świadectwa energetyczne Mikołów są obowiązkowe, aby obiekt został dopuszczony do użytku. Dodatkowo dokument ten może być bardzo ważny przy sprzedawaniu lub wynajmowaniu danego obiektu. Warto w takim razie o niego zadbać. Certyfikat energetyczny Tychy nie powinien kosztować więcej niż około tysiąca złotych. Warto pamiętać, że prawo do jego wystawiania mają jedynie fachowcy dysponujący odpowiednimi uprawnieniami.

 

Możesz również polubić…