Dobry audyt energetyczny – świadectwa energetyczne Śląsk

Jeśli chcesz zmniejszyć zapotrzebowanie Twojego budynku na energię cieplną? Jeśli chcesz ograniczyć rachunki, musisz w tym względzie przeprowadzić konkretne działania. Jest to w pierwszej kolejności audyt energetyczny Gliwice, który określi zasadność działań oraz najbardziej efektywne rozwiązania dla konkretnej nieruchomości.

Audyt energetyczny Gliwice

Audyt energetyczny musi zostać wykonany przez uprawnionego audytora albo uprawnionego doradcę energetycznego. Taka osoba z uprawnieniami oceny użytkowania energii w aktualnym stanie. Następnie przygotuje odpowiednie propozycje poprawy tego stanu w sposób, jaki będzie najbardziej efektywny ekonomicznie.

świadectwa energetyczne Śląsk

Audytorami energetycznymi są osoby z wykształceniem technicznym w zakresie energetyki, inżynierii środowiska, budownictwa i innych. Muszą mieć certyfikat potwierdzający ukończenie kursu szkoleniowego lub studiów podyplomowych audytingu energetycznego. Listy audytorów znajdują się na stronie internetowej Zrzeszenia Audytorów Energetycznych oraz na stronie Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Warto z nich skorzystać i uzyskać świadectwa energetyczne Śląsk.

 

Możesz również polubić…