Dżdżownica sposobem na utylizację odpadów w domu.

Kompostowniki stają się w gospodarstwach domowych coraz bardziej popularne, jednakże trzeba dbać o to aby wykorzystać w pełni możliwości jakie daje nam utylizacja odpadów. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą nam dżdżownice kalifornijskie. Czym są i jak je wykorzystać?
Sa one organizmami, które posiadają około 10-12 cm długości, a ich masa wynosi mniej więcej 0, 3-0, 4 g. Tempo w jakim rosną, a także ich rozmiary jakie osiągną są zależne w głownej mierze od temperatury otoczenia, w którym żyją. Można je kupić w fermach specjalizujących się ich hodowlą lub w sklepach wędkarskich, bądź w sieci, a nawet i na Allegro. Liczba robaków powinna być zalezna od tego jak dużo odpadów posiadamy w swoim gospodarstwie. Jak wpuścić te małe żyjątka? Nalezy to zrobić bezpośrednio, jednak trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy, a mianowicie to aby miejsce było ciepłe.
Dżdżownice takie są naprawdę dobrym sposobem na utylizowanie odpadów organicznych w naszych domach. Przy drobnym nakładzie pracy, jakim jest stworzenie odpowiednich warunków możemy zapewnić sobie odpowiednie zajęcie się tego rodzaju odpadami.

Możesz również polubić…