Obiekty, które ustawowo muszą posiadać świadectwo energetyczne Konin

Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem każdy budynek musi mieć świadectwo energetyczne. Świadectwa energetyczne Konin wydawane są przez uprawnione do tego osoby.

Obiekty, które ustawowo muszą posiadać świadectwo energetyczne – Konin

Obiekty, które ustawowo muszą posiadać świadectwo energetyczne to przede wszystkim są budynki, które będą dopiero oddawane do użytkowania oraz podlegające zbyciu lub wynajmowi. Taki dokument muszą posiadać również budynki użyteczności publicznej – o powierzchni użytkowej powyżej 1000 m2. Należa do nich na przykład takie obiekty jak: dworce, szkoły, lotniska, muzea, hipermarkety. Świadectwo musi być tu umieszczone przy głównym wejściu do budynku i dostępne dla wszystkich.

 

Certyfikat muszą mieć budynki po modernizacji, ale tylko wtedy, gdy wskutek której zmieniła się zdecydowanie charakterystyka cieplna budynku. Czyli, gdy nastąpiło to w wyniku na przykład wymiany okien, termomodernizacji. Wszystko dotyczy także mieszkania. Takie świadectwo powinny posiadać wszystkie lokale w budynku stanowiące samodzielną całość techniczno-użytkową (np. wynajmowany lokal w kamienicy).

Możesz również polubić…