Piaseczno. Po co jest świadectwo energetyczne?

Świadectwo energetyczne Piaseczno jest wydawane przez odpowiednią osobę z uprawnieniami, które pozwalają na wydawanie takich certyfikatów. A są one bardzo ważne, ponieważ budynek nie będzie mógł być ani odsprzedany, ani wynajęty. Względy ekologiczne są bardzo ważne w całej Unii Europejskiej, jak również w Polsce.

Świadectwa energetyczne Piaseczno to nie jest żadne widzimisię, ale konieczność zgodna z prawem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wolno zamieszkać w domu, który nie posiada świadectwa energetycznego. Takie działanie grozi poniesieniem kary w wysokości aż 10 tysięcy złotych. Zawiadomienie o ukończeniu budowy musi więc między innymi zawierać również kopię certyfikatu energetycznego. Konieczność wykonywania tego rodzaju dokumentacji została wprowadzona od 1 stycznia 2009 roku. Wtedy bowiem wszedł w życie przepis prawny zgodnie z Dyrektywą 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków oraz przepisów ustawy z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy – Prawo Budowlane.

UWAGA – świadectwo energetyczne Piaseczno

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla danego budynku ważne jest przez 10 lat. Musi być zachowany jednak warunek – właściciel nieruchomości lub najemca nie dokona w tym czasie żadnych zmian związanych z termomodernizacją czy remontem.

Możesz również polubić…