Programy dofinansowania do fotowoltaiki – sprawdź ile możesz otrzymać!

Jesteś zainteresowany zainwestowaniem w instalacje fotowoltaiczne w swoim domu lub gospodarstwie, ale obawiasz się zbyt wysokich kosztów z tym związanych? W takim razie może odetchnąć z ulgą! Rząd wprowadził kilka bardzo korzystnych programów dofinansowania, dzięki którym osiągniesz wymarzony cel o wiele niższym kosztem. Mowa o programach “Mój Prąd” oraz “Czyste Powietrze”, które wpłynęły na wzrost zainteresowania fotowoltaiką ze względu na szereg korzyści i ułatwień w drodze do kupna paneli.

Panele fotowoltaiczne hurt

“Mój Prąd” – warunki programu

Program “Mój Prąd” cieszy się największą popularnością w naszym kraju. W 2021 roku mógł zaoferować nawet do 3 000 zł bezzwrotnej i nieopodatkowanej dotacji. Zapewnia on 50% zwrot kosztów poniesionych podczas zakupu i montażu danych paneli fotowoltaicznych. Co trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do skorzystania z programu? Zasady są banalnie proste! Wystarczy, że założysz nową instalację, wymienisz licznik na dwukierunkowy, podpiszesz umowę kompleksową ze sprzedawcą energii oraz złożysz wniosek przez internet. Po krótkim czasie otrzymasz wiadomość zwrotną. Obecnie wiele firm specjalizujących się w sprzedaży paneli fotowoltaicznych oferuje pomoc w razie jakichkolwiek trudności z wypełnieniem wniosków o dofinansowanie. Jedną z nich jest firma Sunday Energy, która z przyjemnością pomoże Ci na każdym etapie inwestycji.

Instalatorzy fotowoltaiki

“Czyste powietrze” – warunki programu

Równie interesującym programem dofinansowanie do fotowoltaiki jest program “Czyste Powietrze”. Jego celem jest zmotywowanie społeczeństwa na wymianę dotychczasowych źródeł ciepła, jak piece węglowe na bardziej ekologiczne rozwiązania, które nie wpłyną w żaden sposób na otaczające nas środowisko. Szkodliwe substancje i toksyny unoszące się w powietrzu na skutek rozpalania w piecu węglem, mogą wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie, ale i życie. Dlatego też Państwo postanowiło zachęcić mieszkańców domów jednorodzinnych do pozbycia się szkodliwych urządzeń i zamienienia ich np. na panele fotowoltaiczne. W ramach programu można otrzymać nawet do 30 000 zł.

Producent paneli fotowoltaicznych

Zgłoś się do Sunday Energy i otrzymaj dofinansowanie!

Firma Sunday Energy od wielu lat oferuje sprzedaż oraz montaż paneli fotowoltaicznych o najwyższej jakości. W asortymencie firmy znajdziesz m.in. panele fotowoltaiczne Dah Solar, pompy ciepła oraz inwertery. Swoją popularność Sunday Energy zawdzięcza wysokiej jakości oferowanych usług oraz profesjonalnemu podejściu do klienta. Ponadto zespół pracowników służy pomocą w drodze do uzyskania wybranego dofinansowania. Zgłoś się zatem do biura obsługi klienta i zapytaj o pomoc!

Możesz również polubić…