Religijnie dla najmłodszych

Kiedy pojawia się dziecko w naszym życiu staramy się poświęcić mu jak najwięcej czasu oraz uwagi, bardzo dbając o to aby zapewnić mu wszystko co najlepsze. Inwestujemy w najlepszych lekarzy, żłobki, przedszkola, zainteresowania i wiele innych, które mają wpłynąć pozytywnie na rozwój naszego malucha. Oprócz tego dbamy również o kulturę osobistą i dobre wychowanie naszej pociechy, co jest nieustanną ciężką pracą. Wychowywanie dziecka to masa obowiązków i praca 24/7, pomimo tego, nie powinniśmy zapominać o tym aby zadbać o odpowiednim zbliżeniu go do Boga. Jak to zrobić?

Oczywistym jest, że dziecko w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym nie będzie czytało Pisma Świętego, a nawet jeśli to szybko się nim znudzi. Jak zatem sprawić aby nieco bardziej zainteresowało się religią? Wystarczy zaznajomić je z piosenkami. Piosenki religijne dla dzieci to świetna opcja aby w ciekawy sposób zacząć je zaciekawiać oraz zbliżać do Boga. W sieci oraz programach telewizyjnych typu “Ziarno” znajdziemy wiele takich utworów. Są to między innymi “Joszko Broda”, “Dzieci z brodą” , “Niebo”, czy też “Ofiaruje Tobie Panie Mój”.
Czy warto spróbować z pisenkami? Bez wątpienia. Utwory muzyczne zawsze zaciekawiają, a dobry tekst i przyjemna melodia z pewnością zachwycą niejednego malucha.

Możesz również polubić…