Skanery do domowego biura

Sprzęt komputerowy oraz urządzenia peryferyjne stały się niemal standardowym wyposażeniem w wielu domach. Praca i nauka coraz częściej mają charakter zdalny, a to wymusza posiadanie urządzeń umożliwiających opracowywanie i przesyłanie dokumentów. Jednym z nich jest skaner, powszechnie stosowany w biurach, ale przydatny również w domowej pracowni. Duże zróżnicowanie cen i funkcji nie ułatwia wyboru, ale nawet laik po uwzględnieniu kilku cech, jest w stanie wybrać odpowiedni dla siebie skaner.

1. Do czego przyda się skaner? – określenie potrzeb

2. Wielkość urządzenia dopasowana do domowych warunków

3. Istotne parametry domowego skanera

Ogromne urządzenia, które znamy z biur, służą wielu osobom i na co dzień są intensywnie eksploatowane. Jeśli myśląc o skanerze, automatycznie mamy przed oczami tego rodzaju sprzęt, możliwości i niewielkie rozmiary domowych skanerów mogą nas zaskoczyć. Duży wybór modeli znajdziemy na stronie: https://www.morele.net/kategoria/skanery-579/

1. Do czego przyda się skaner? – określenie potrzeb

Pytania, jak często będziemy korzystali ze skanera, jak wiele dokumentów jednorazowo wymaga zeskanowania i czy urządzenie będzie przydatne także do skanowania obrazów, trzeba sobie zadać jeszcze przed zapoznaniem się z ofertą sklepów. Warto pomyśleć zwłaszcza o wygodzie pracy, bo decydując się na skaner płaski, każdą ze stron będziemy musieli obracać ręcznie. Przy większej ilości dokumentów, wygodniejszy może okazać się skaner szczelinowy wyposażony w podajnik.

2. Wielkość urządzenia dopasowana do domowych warunków

Domowe biuro może zajmować osobne pomieszczenie, ale w wielu domach trudno nawet o wygospodarowanie miejsca na dodatkowy mebel. Nie pozostanie to bez wpływu na planowane wyposażenie – ograniczona przestrzeń skłania wiele osób do poszukiwania urządzeń spełniających jednocześnie wiele funkcji. Drukarka wyposażona w skaner i kopiarkę nie będzie wyróżniała się parametrami, ale może okazać się korzystną alternatywą dla dwóch osobnych urządzeń, zwłaszcza jeśli korzystamy z nich sporadycznie.

3. Istotne parametry domowego skanera

Rozdzielczość to jedna z ważniejszych wartości – określa dokładność odwzorowania kolorów i szczegółów. Jeśli pracujemy głównie na dokumentach tekstowych, wystarczające będzie 1200×1200 dpi. Osoby interesujące się fotografią i chcące wykorzystać skaner do kopiowania zdjęć, powinny poszukać urządzeń z technologią CCD i wybierać wysokie rozdzielczości rzędu 2400×4800 dpi lub więcej.

Dbając o płynność pracy warto zwrócić uwagę na prędkość skanowania. Dla późniejszego odczytu plików istotna będzie z kolei możliwości zapisu obrazu w różnych formatach.

Możesz również polubić…