Świadectwa, audyty i certyfikaty energetyczne Poznań

Sposób pozyskiwania energii elektrycznej czy cieplnej w danym budynku jest niezwykle istotny. Technologie wykorzystywane w tym celu decydują między innymi o kosztach utrzymania całego obiektu jak i o tym, czy jest on przyjazny dla środowiska. Istnieją rzecz jasna przepisy, które szczegółowo regulują te kwestie.

świadectwa energetyczne Poznań

Stawiając obecnie jakikolwiek budynek od podstaw należy pamiętać, że obowiązkowe są przy tym świadectwa energetyczne Poznań. Świadectwo energetyczne to dokument dokładnie opisujący instalacje stosowane w budynku oraz zawierający wszystkie informacje na temat jego kosztów utrzymania. Posiadanie tego dokumentu jest bardzo istotne.

Audyty i certyfikaty energetyczne Poznań

Przede wszystkim certyfikaty energetyczne Poznań są obowiązkowe do tego, aby budynek został legalnie dopuszczony do użytkowania. Brak takiego dokumentu może również znacznie utrudnić lub całkowicie uniemożliwić sprzedaż albo wynajem takiego obiektu. Profesjonalne audyty energetyczne Poznań mogą wykonywać jedynie elektrycy, którzy posiadają do tego odpowiednie kwalifikacje. Koszt wykonania takiego audytu to z reguły kilkaset złotych.

Tynki zewnętrzne dla domu zapoznaj się z ofetą na kosbud.com.pl

 

Możesz również polubić…