Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Charakterystyka energetyczna budynku – certyfikaty, audyt energetyczny Warszawa

Każdy współczesny budynek korzysta z energii elektrycznej. Jest to oczywiste – bez dostępu do niej obiekt praktycznie nie nadaje się do użytku.

Audyt, certyfikaty energetyczne Warszawa

W przypadku budowy nowego domu trzeba pamiętać o tym, że obowiązkowy jest tu fachowy audyt energetyczny Warszawa. Polega on na ocenie charakterystyki energetycznej budynku i ustalenie, czy instalacja w nim używana jest bezpieczna dla użytkowników. Uzyskiwane w ten sposób certyfikaty energetyczne Warszawa są z kolei obowiązkowe do tego, aby budynek mógł być legalnie dopuszczony do użytku. Świadectwa energetyczne Warszawa to dokumenty zawierające wszystkie istotne informacje na temat energetyki obiektu. Opisują rodzaj zastosowanej tam instalacji oraz kwestie takie, jak jej przyjazność dla środowiska.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku

Nie bez znaczenia są również informacje o szacunkowych kosztach utrzymania obiektu. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku będzie konieczne również w przypadku sprzedaży lub wynajmowania danego obiektu. Dokument taki może być wystawiony przez elektryka, który posiada stosowne w tej kwestii uprawnienia. Koszt przeprowadzenia audytu nie przekracza zazwyczaj tysiąca złotych.

Możesz również polubić…