Właściwa opieka nad kotem

Prawidłowa opieka nad kotem, tak samo jak nad każdym inny zwierzęciem wymaga odrobiny poświęcenia i zaangażowania. Zbudowanie dobrej relacji ze swoim czworonogim przyjacielem jest bardzo ważna, zarówno dla opiekuna, jak i samego pupila. Z pewnością zwierze za poświęconą uwagę czy zainteresowanie odwdzięczy się ogromną miłością i oddaniem. Właściwa opieka nad kotem w każdym wieku wymaga od nas tego samego.

 

Jest to nie tylko głaskanie, przytulanie, zabawa czy pieszczoty, ale także ogromna odpowiedzialność. Podstawą prawidłowego dbania o czworonoga, jest pokarm, który mu dajemy. Karma przede wszystkim powinna być wysokiej jakości i dostarczać zwierzęciu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Koty są drapieżnikami, dlatego nie wolno podawać im produktów roślinnych, tylko żywić ich głównie mięsem. Nie wolno również zapominać o pielęgnacji. Tak samo ważne jak pożywienie, są środki, które pomogą w pielęgnacji pazurków czy sierści. W naszym domu nie może także zabraknąć drapaka, który będzie nie tylko interesującą zabawą, ale również elementem, który wydobędzie z naszego kota mnóstwo energii. Równie istotne są środki do pielęgnacji sierści.

 

Powinniśmy regularnie wyczesywać naszego pupila, zwłaszcza w okresie zmiany futra. Warto również zapewnić kotu ciągły dostęp do różnorodnych zabawek, dzięki czemu nie pozwolimy mu na nudę. Warto zaopatrzyć się w przeróżne piłeczki, pluszowe maskotki, zabawki z zawieszkami bądź piórkami, czy też zabawki interaktywne, które udoskonalą zdolności łowieckie naszego kota. Wspólna zabawa z właścicielem jest nie tylko świetną formą spędzenia czasu czy poznania się bliżej i polubienia, ale również to idealna okazja na pozbawienie czworonoga ogromnej energii, którą zyskał podczas naszej nieobecności w domu. Wiele kotów, które przebywają tylko w domu posiadają zbyt mało ruchu, przez co mogą mieć większą tendencję do tycia. Różnego typu zabawy czy harce mogą być skuteczną walką o zadbanie i podtrzymanie prawidłowej wagi.

Możesz również polubić…