Kontenery mieszkalne – zalety rozwiązania

Rozwiązanie, jakim są kontenery mieszkalne, zyskują stale na popularności, a to wszystko dzięki wielu zaletom, którymi się wykazują. Choć mieszkanie w kontenerze wydaje się wręcz szalone, coraz więcej osób decyduje się na dom z kontenera, który pełni funkcję całoroczną lub letniskową w zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Co przemawia za wyborem tego rozwiązania? Jak się okazuje, argumentów jest wiele.

Domy z kontenerów i ich największe zalety

Mieszkanie w takim obiekcie pod względem komfortu nie różni się niemal niczym od domów i mieszkań powstających przy użyciu tradycyjnych metod. To rozwiązanie pozwala na zamieszkanie niemal w dowolnym miejscu, jedynym ograniczeniem jest możliwość do transportowania konstrukcji w miejsce docelowe.

Niewygórowana cena

Domy z kontenerów w podróżowaniu do tych budowanych tradycyjnymi metodami oraz mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, wykazują się niewygórowaną ceną, która idzie w parze z wysoką jakością. W przypadku tego rozwiązania oszczędza się nie tylko na konstrukcji, ale również posadowieniu budynku, nie wymaga on fundamentów oraz płyty fundamentowej, co pozwala dodatkowo zmniejszyć koszty. Pod względem wyposażenia i przestrzeni te obiekty idealnie odpowiadają na potrzeby domowników, ale wykazują się również innymi zaletami, które przemawiają za ich wyborem.

producent kontenerów Mocny

Przenośne kontenery mieszkalne

To atut tego rozwiązania, który umożliwia przetransportowanie obiektu w dowolne miejsce. Przenośna forma sprawia, że można zmienić miejsce zamieszkania, nie rezygnując ze swojego domu, w przyszłości zmienić przeznaczenie obiektu zgodnie z zapotrzebowaniami lub go sprzedać. Nowy właściciel domu może go bez problemu przetransportować i postawić w dowolnym miejscu nawet na drugim końcu Polski lub w innym kraju.

Szybka realizacja

W porównaniu do tradycyjnych metod budownictwa kontenery mieszkalne powstają w tempie niemal ekspresowym. Wystarczy kilka tygodni od zamówienia, aby kontenery były gotowe do przetransportowania w miejsce docelowe. To rozwiązanie pozwala zrealizować swoje marzenie o własnych czterech kątach, niemal od ręki.

kontenery mieszkalne Mocny

Możliwość wykorzystania potencjału działki

Wiele pięknych działek pomimo wyjątkowych widoków i bliskiej odległości od miasta nie może być zabudowanych np. ze względu na zbyt małą powierzchnię. Kontenery mieszkalne nie są trwale związane z gruntem, co znacznie zmniejsza ilość formalności związanych z posadowieniem obiektu.

Indywidualny projekt

Dom z kontenerów może być indywidualnie zaprojektowany przy współpracy z inwestorem. Podczas prac związanych z planowaniem powierzchnię obiektu oraz ułożenie pomieszczeń dopasowuje się do indywidualnych potrzeb przyszłych domowników. Przenośne moduły można ze sobą łączyć w parterze lub piętrowo, tworząc w ten sposób nowoczesną bryłę. Dopasowaniu podlega również wygląd zewnętrzny i wewnętrzny obiektu, usługa pozwala indywidualnie dopasować ilość i wielkość okien.

Możesz również polubić…