Sklep z bramami garażowymi w dobrej cenie dla każdego

Czyżbyś właśnie kończył pracę nad garażem dla nowego samochodu ? A może otwierasz interes na mieście i solidne kraty rolowane są warunkiem twojego bezpieczeństwa? Jakkolwiek by nie było, sklep z bramami garażowymi to miejsce, które powinieneś pilnie odwiedzić. Pamiętaj, że tylko profesjonaliści pomogą ci dobrać produkt odpowiedni dla twoich potrzeb.

Bramy garażowe uchylne

Bramy uchylne to — jak sama nazwa wskazuje — drzwi garażowe, które można otworzyć poprzez uchylenie ich do góry. Wystarczy przekręcić kluczyk (albo uruchomić centralny zamek na pilocie), pociągnąć klamkę do góry i gotowe, garaż otwarty! Naturalnie do czegoś takiego nie trzeba zbyt wiele wysiłku, ponieważ cechą takiego produktu jest łatwość obsługi. Ale bez obaw, otwieranie automatyczne również jest dostępne. W każdym razie zamysł bramy uchylnej pozwala zamontować szyny, jak i cały mechanizm napędowy na suficie, który w innym wypadku pozostałby niewykorzystany. Dzięki temu oszczędzisz miejsce w garażu i przestrzeni wokół niego. To bardzo praktyczne rozwiązanie, nie sądzisz? Nie musisz się też martwić o silne porywy wiatru, które mogą (i często to robią) uszkodzić bardziej tradycyjne bramy skrzydłowe.

Brama garażowa segmentowa, czyli krok w stronę oszczędności

Segmentowe bramy garażowe to system otwierania bardzo podobny do bram uchylnych. Główna różnica polega na tym, że produkty segmentowe oparte są na szeregu podłużnych paneli połączonych za sprawą grupy zawiasów, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Ponadto całość zabezpieczona jest wysokiej klasy uszczelkami. Ma to ogromny wpływ na termoizolację, która przewyższa parametry bramy uchylnej. Docenisz to zwłaszcza zimą, gdy przyjdzie ci zapłacić za ogrzewanie. A skoro już o oszczędnościach mowa, konstrukcje segmentowe nie wymagają dużo miejsca pod sufitem. Są więc bardziej ekonomiczne. Dlatego garażowe bramy segmentowe są z roku na rok coraz bardziej popularne w domach jednorodzinnych.

Garażowe bramy rolowane — jeszcze większa oszczędność miejsca!

Jeśli nie masz zbyt wiele przestrzeni, brama segmentowa posiada alternatywę w postaci produktów opartych na rolecie. To bramy niezwykle funkcjonalne. Składają się z pancernych drzwi, które nawijane są na wał umieszczony w specjalnym schowku. Całe urządzenie jest przez to bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to zwłaszcza „żądania dostępu” ze strony włamywaczy… To dlatego systemy bram rolowanych są tak powszechne w galeriach handlowych, gdzie najczęściej występują w postaci kraty. Takie minimalistyczne rozwiązania oszczędzają przestrzeń, ale i chronią zawartość sklepu.

Czy takie bramy nadają się również do prywatnego garażu?

Jak najbardziej. Bramy rolowane mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Podobnie jak bramy segmentowe, pancerne rolety będą dobrze chronić dostęp do budynku na osiedlu mieszkalnym. Na pewno lepiej niż zwykłe drzwi z drewna lub sklejki bakelitowej. Co do tego nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości.

A co z estetyką?

Choć bramy garażowe w ogólnej konstrukcji wyróżnia przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania, producenci bram pomyśleli o tym, aby swoim klientom zapewnić również satysfakcję estetyczną. Stąd materiałem zewnętrznym niejednej bramy jest okleina, która stanowi imitację paneli drewnianych. Tym cechują się na przykład produkty znanej firmy Hörmann. Inne bramy z kolei znakomicie nadają się do tego, aby je pomalować wedle własnych upodobań, jeśli w ogóle zajdzie taka potrzeba. To oczywiście musiałby być wyjątkowy przypadek, ponieważ współczesne bramy garażowe rozłożone są na bardzo dużej przestrzeni kolorystycznej. Żywo czerwone, albo jaskrawo żółte. A może zwyczajnie białe? Na jakąkolwiek bramę się zdecydujesz, zaspokoisz potrzeby swojego gustu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że większość klientów w Europie preferuje bramy w różnych odcieniach brązu i szarości.

A czy jest coś takiego jak brama garażowa z oknem?

Firma Hörmann ma wiele takich produktów w swojej ofercie. Zarówno bramy garażowe segmentowe, jak i bramy uchylne mogą posiadać nawet kilka okien wbudowanych w swoją konstrukcję. Komfort użytkowania bramy jest przez to większy, bowiem do garażu wpada naturalne światło. Ponadto, posiadając okno przeźroczyste (występują też okna o powierzchni matowej), nie musisz otwierać bramy, żeby zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz. A jeśli jakimś sposobem takie okno ulegnie uszkodzeniu, zastąpienie go będzie łatwe i niezbyt kosztowne, ponieważ tak tego rodzaju produkty zostały zaprojektowane. Bez wątpienia brama garażowa z oknem to produkt, który ubogaci każdy dom.

Jak rozpoznać najlepszy sklep z bramami garażowymi?

Przede wszystkim pracownicy takiego sklepu będą wiedzieć wszystko o bramach i garażach w ogóle. To dość istotne ze względu na to, żeby zapewnić klientowi najlepsze porady. Dotyczy to kwestii dopasowania, wieloletniej użyteczności oraz aktualnych norm bezpieczeństwa obowiązujących w Europie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty.

Możesz również polubić…