Przewody ekranowane Bitner – idealne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Przewody ekranowane przeznaczone są do zastosowania w zaawansowanych systemach sterowania i sygnalizacji, coraz częściej są przydatne również przy łączeniu urządzeń pomiarowych i transmisyjnych. Kable ekranowane są solidne i mają wiele zalet, nic więc dziwnego w tym, że są tak często wykorzystywane.

Co warto wiedzieć o kablach ekranowanych?

Kable ekranowane klasyfikowane są jako kable sterownicze/ sygnalizacyjne. Mają bardzo szerokie zastosowanie i mnóstwo zalet, z których najistotniejsza jest konstrukcja. Okablowanie i warstwa izolacyjna wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, przez co przewody mogą być stosowane w bardzo różnych warunkach bez większych obaw o to, że wskutek działań mechanicznych czy warunków panujących w otoczeniu (np. temperatury czy wilgotności) ulegną uszkodzeniu.

Co ważne, solidne zabezpieczenie przewodów nie ma wpływu na ich wydajność, wręcz przeciwnie, solidna izolacja w niektórych przypadkach zapobiega pojawianiu się zakłóceń elektromagnetycznych (pod warunkiem jednak, że urządzenie nie znajduje się zbyt daleko). Dzięki temu transmisja sygnałów zarówno cyfrowych, jak i analogowych może odbywać się bez obaw o nadmierną utratę danych.

Przewody ekranowane mogą być stosowane zarówno w przedsiębiorstwach, jak i na potrzeby użytkowników indywidualnych, którzy cenią sobie to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na duże możliwości zastosowania i wysoką jakość, przy stosunkowo niewielkich kosztach. Jest to rozwiązanie bardzo przystępne dla przeciętnego użytkownika, z pewnością pod wieloma względami znacznie lepsze niż stosowanie okablowania typowego dla branży IT, które jest nie tylko dość drogie, ale często także trudne w użytkowaniu dla laika.

Przewody ekranowane Bitner – idealne rozwiązanie dla Twojej firmy

Kable ekranowane to kable sterownicze/ sygnalizacyjne o napięciu pracy na poziomie 300/300V. Charakteryzują się bardzo dobrą próbą napięciową oraz rezystancją izolacji, dzięki czemu ich zastosowanie może być niczym niezakłócone w różnych warunkach środowiskowych.

W zależności od typu instalacji kable ekranowe dobrze znoszą działanie w temperaturze w zakresie -40℃ do 80℃ (przy instalacjach stałych) lub 5℃ do 80℃ (w przypadku instalacji ruchomych). Kable ekranowe to typowe kable wnętrzowe, których temperatura układania nie może być niższa niż -5℃ .

Kable te składają się z wysokiej jakości żył miedzianych. Żyły robocze według klasyfikacji wg EN 60228 oraz IEC 60228 umiejscawiane są w klasie 5. Ośrodek skonstruowany został z kabla wielożyłowego.

Kable ekranowane to niezawodne rozwiązanie do obwodów sterowania i sygnalizacji w aplikacjach przemysłowych, w technice pomiarowej oraz do transmisji danych za pośrednictwem sygnałów analogowych i cyfrowych. Kable te są bezpieczne i co najważniejsze niezawodne w swoim zastosowaniu.

Możesz również polubić…