Budownictwo energooszczędne – świadectwo energetyczne Gniezno

Uzyskanie tak zwanego swiadectwa-certyfikat energetyczny Gniezno jest bardzo ważne dla budynku. Jest to dokument wymagany polskim i unijnym prawem budowlanym od 2009 roku. Ciekawostką jest białe świadectwo energetyczne Gniezno.

Budynek energooszczędny Gniezno

Biały certyfikat energetyczny może uzyskać każdy budynek, pod warunkiem wykazania się odpowiednimi parametrami energetycznymi. Najszybciej otrzymują go z zasady budynki energooszczędne, czyli takie, które od samego początku powstały jaki nieruchomości, które oszczędzają zużycie energii. Oszczędność może wynikać ze specjalnych instalacji lub użytych materiałów. Na przykład z wykorzystania źródeł energii odnawialnej takiej jak energia słoneczna. Lub wykorzystanie zamkniętego obiegu energetycznego, który pozwala na wykorzystanie energii cieplnej gromadzonej w samym budynku do jego ogrzania. Jest to na przykład ciepło, jakie powstaje w wyniku użytkowania sprzętu AGD.

Doskonałe rezultaty przechodzą w wymierne korzyści, które zwracają koszty inwestycji. Budynki energooszczędne albo tak zwane domy pasywne są coraz bardziej popularne.

 

Możesz również polubić…